Strona główna

Pierwsza Szybińska Noc Planszówek

W nocy z 5 na 6 grudnia 2014 roku Stowarzyszenie EURO-SZYBIN zorganizowało Pierwszą Szybińską Noc Planszówek, w trakcie której uczniowie i nauczyciele zgromadzeni na sali gimnastycznej rozgrywali potyczki w grach planszowych. Około północy wszystkich grających odwiedził Mikołaj i wręczył prezenty. Podobno byli i tacy, którzy tej nocy nie zmrużyli oka i grali do białego świtu. Jedno jest pewne- powodzenie imprezy spowodowało wpisanie jej do kalendarza wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie w kolejnych latach szkolnych.

Powołano nowy Zarząd Stowarzyszenia Euro-Szybin

Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia wybrało swoich reprezentantów na kolejną kadencję.

Zarząd Główny stanowią:
Agnieszka Huczała – Prezes
Bebek Iwona - wiceprezes
Agnieszka Panek - Wiceprezes
Halina Matloch - Skarbnik
Barbara Szlachta – Sekretarz
Dariusz Olszar - Członek Zarządu
Tomasz Jagiełło - Członek Zarządu

Witaj Austrio!

Po długich przygotowaniach (dodatkowych zajęciach z języków, informatyki, bezpieczeństwa pracy, kulturoznawstwa oraz warsztatach psychologiczno-pedagogicznych) 9-osobowa ekipa uczniów wraz z opiekunem wyjechała 5 maja br. o godz. 10.00 spod budynku szkoły na dwutygodniowe praktyki w Austrii.
W czasie pobytu w Melk i Yspertal, nasi stażyści będą przede wszystkim zdobywać doświadczenie w pracy, szkoląc przy okazji języki, ale też zwiedzą okolicę.

Wybraliśmy najlepszych!

Wybralismy już najlepszych z najlepszych, którzy będą mieli okazję aktywnie uczestniczyć w projekcie Leonardo da Vinci pt: EURO-IT EXPERT - training students abroad gives broad perspectives and opens minds; nr projektu: 2012-1-PL1-LEO01-27790; który finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Leonardo da Vinci IVT, pt: “EURO-IT EXPERT – training students abroad gives broad perspectives and opens minds”

W projekcie biorą udział  uczniowie III klasy Technikum Informatycznego oraz nauczyciele–opiekun na miejscu praktyk,  a także – informatycy, historycy oraz nauczyciele języka niemieckiego i angielskiego, wychowawcy. W programie szkolenia informatyków uczniowie obowiązkowo przechodzą szkolenie praktyczne w polskiej firmie, które my chcemy wzbogacić doświadczeniem międzynarodowym, pracą w zespole zagranicznym. Uczniowie będą mieli możliwość poszerzenia swoich umiejętności z zakresu grafiki komputerowej, zarządzania siecią-specjalności, których kształcą się młodzi informatycy.

Strony

Logowanie

baner